Тарас Зозуля - герой України!

Date: 27 лютого 2023 о 20:21, Refreshed 15 березня 2023 о 21:44

У ЗОШ №11 відкрити кімнату-музей Тараса Зозулі

9 березня 2017 року у Стебницькій ЗОШ №11 урочисто відкрили кімнату-музей пам’яті випускника школи Тараса Зозулі (09.03.1993 – 31.08.2014), який загинув у війні на сході України. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Захід провели у день народження героя.

Тарас Зозуля навчався у ЗОШ №11 упродовж 2003-08 років. Учителі, котрі згадували про Тараса під час урочистостей, характеризували його як щирого, розумного, відповідального учня, активіста шкільного життя і капітана футбольної команди. Про відповідальне ставлення до військового обов’язку Тараса Зозулі говорив і командир його підрозділу з 80-ї аеромобільної бригади Олександр Ткаченко.

Про героїзм і патріотизм українських героїв, які боронять незалежність нашої держави, говорили міський голова Дрогобича Тарас Кучма, міський голова Стебника Петро Старосольський, керівник громадської організації учасників АТО Микола Кобільник.

Символічну стрічку до музею перерізали директор школи Зеновія Левицька та батько Тараса Зозулі Василь. Освятили приміщення чотири місцеві священики: Михайло, Андрій, Ігор та Михайло. Прозвучали патріотичні пісні та вірші у виконанні учнів.

У кімнаті, де тепер проходитимуть уроки духовності, зібрані фотографії, особисті речі Тараса Зозулі, із зони АТО привезені фрагменти мін, снарядів, зброї, оформлені стенди патріотичного характеру. Та найціннішим експонатом є військовий квиток, залитий кров’ю героя, який був із ним в останньому бою на блокпості біля Луганського аеропорту. Цей документ до музею передала мама Світлана…

На завершення заходу директор ЗОШ №11 Зеновія Левицька щиро подякувала усім, хто долучився до створення кімнати-музею.

Більше фото тут

Відкриття Алеї пам'яті і перемоги

Степан Кулиняк:

"Алею перемоги та пам’яті відкрили у Стебнику на шкільному подвір’ї гімназії №11.

Вона присвячена пам‘яті двох загиблих Героїв російсько-української війни - Тарасу Зозулі та Роману Тяці, які є випускниками цього навчального закладу.

21 річний Тарас Зозуля героїчно загинув 31 серпня 2014 року у боях за Луганський аеропорт. Молодий, розумний, відважний, статний, у нього попереду ще ціле життя. Але він не бачив свого життя без України. Тому назавжди залишився з нею і в наших серцях.

Роман Тяка був з тих, хто під час АТО пройшов пекло у Дебальцеве та багато інших точок, на щастя, Бог його вберіг. Він повернувся у рідний дім, але коли розпочалось повномасштабне вторгнення росії на територію України пішов добровольцем у військкомат та знову став на захист рідної країни. Він вважав це своїм обов’язком і сказав: «Як то, я воював, а хто має йти як не ми, атовці. Тоті молоді ще підуть!". 13 березня 2022 року Роман загинув.

Тепер на подвір’ї їх рідної школи кожному з них присвячена меморіальна книга зі свічкою пам’яті. Щодня, дивлячись на Алею, наші діти бачитимуть ціну української незламності.

Дякую керівництву школи, усьому педагогічному колективу та батьківському комітету, громаді Стебника, всім благодійникам та причетним до цієї справи. Наш обов’язок зробити так, щоб їх імена були вкарбовані на ось таких Алеях перемоги та пам'яті. Щоб про них писали книги та розповідали на уроках.

Для мене дуже почесно було отримати подяку від Преосвященнішого Митрополита Львівського Макарія (ПЦУ) - медаль Спасителя нашого Ісуса Христа. Бог завжди на стороні світла і допоможе нам захисти своє майбутнє.

А зараз, заради пам’яті тих, хто відвідав своє життя за нашу свободу, коли окупанти ще на нашій землі, ми маємо бити їх так, як тільки можемо. Гнати їх так, як тільки вміємо. Захищати міста. Захищати села і кожен метр нашої землі. Заради них і заради наших дітей.

Кожен на своєму місці робити все, щоби перемогти у цій війні та наблизити перемогу.

Принагідно передали для учнів школи сучасний плазмовий телевізор, бо нащадки Героїв, пропри все, мають здобувати освіту в гідних умовах.

Вічна пам’ять нашим Героям! Слава Україні!"

Більше фото тут

Фільм "12 днів польоту в Рай Тараса Зозулі". Євген Дзюба