наказ

22.03.2021                                                                №

Про підсумки проведення

тижня математики та природничих наук

Відповідно до річного плану роботи школи, наказу N    від .2021, з метою поглиблення знань учнів, підвищення інтересу до вивчення предметів природничо- математичного циклу у гімназії з 15.03 по 19.03.2021р. був проведений Тиждень математики та природничих наук. Заходи Тижня математики та природничих наук сплановані чітко, підготовлені цікаві різноманітні завдання, які враховували вікові особливості та рівень підготовки учнів. Під час проведення заходів використовувалися різні форми і  методи роботи. Протягом Тижня математики та природничих наук учителі намагалися активізувати увагу учнів до природничо-математичних предметів. Робота педагогів була спрямована на:

- сприяння розвитку інтересів учнів  до предметів;

-формування наукового світогляду;

-розширення й поглиблення знань, умінь та навичок;

-забезпечення належних умов для виявлення і розвитку творчої активності учнів.

Відкриття Тижня математики та природничих наук розпочалося з відзначення міжнародного дня числа Пі. Цьому числу вдавалося протягом тисячоліть тримати в полоні думки і почуття не тільки математиків та астрономів, але і філософів і художників.

Учні та вчителі математики і природничих наук зазирнули у більш як 4 тисячолітню історію цієї константи: мандруючи від Вавілону до сьогодення, відчули велич математики, почули як звучить число Пі, побачили, яким видовищним воно є, занурилися у незвіданий світ кола, поринули у вир формул, навіть, спробували експериментально  перевірити істинність значення Пі та встановити власні рекорди по запам’ятовуванню знаків цього числа.

Гімназисти мали завдання створити весняні віночки, але не прості, а математичні: всю інформацію про вінок, від його форми до кольору квітів і розміру пелюсток, треба було дізнатися, розв’язавши задачу з використанням чарівної константи.

У другий день розпочався  математично-природнчий квест "Галопом по Гімназії" для учнів 8-9 класів. Зранку учні отримали перше завдання про зустріч з організаторами для ознайомлення з правилами. І тут вони зустрілися з несподіванкою: і час, і зустріч були засекреченими. Проте всі учасники впевнено подолали першу  перепону. Попереду їх чекало багато випробувань на знання математики, фізики, хімії, та біології; вміння застосувати їх на практиці; логічні завдання.

Третього дня продовжили пошуки локацій і завдань квесту. Позитивні емоції переповнювали як учасників, так і організаторів пошуку. У які тільки закутки не заглянули наші дітки, які висоти не підкорили (і в прямому і переносному значенні), та і завдання з кожним етапом все складніші. Але прагнення бути першими, досягти успіху не давали учням можливості зупинятися.

Наступного дня на  учасників квесту чекали  нові, завершальні, завдання; п'яти і шестикласники  створювали Пі-словнички; вчителі-філологи готували твори мовою pilish. А от семикласників запросили на магічну розвагу.  Вчителі хімії Калямон М. М, фізики Петрик Л М. та математики Дідошак І. І. демонстрували учням цікаві досліди, загадкові хімічні реакції, відгадували з ними математичні загадки та фокуси... Тепер наші учні знають, що ці науки не такі вже і важкі та нудні:  вони точно вразять своїх друзів загадками.

У п'ятницю 19 березня проведено підсумкову лінійку та нагородження найактивніших учасників.

Учні показали свої знання  з математики, фізики, хімії, біології, виявили лідерські якості, збагатили свої знання з предметів природничо-математичного циклу

Своєчасно були підведені підсумки, визначені переможці, яких було відзначено на загальношкільній лінійці подарунками.

На підставі вищезазначеного

наказую:

1. Визнати проведення тижня математики та природничих наук на високому  рівні.

2.Оголосити подяку за яскравий, насичений, пізнавальний Тиждень математики та природничих наук учителям гімназії: Дідошак І.І., Химин Г.Д., Асафат І.З., Петрик Л.М., Холодовій У.І., Калямон М.М.

3. Головам кафедр: математики Асафат І.З та природничих наук Калямон М.М. :

3.1 розглянути підсумки проведення Тижня на засіданні кафедр.

3.2 інформацію про підсумки проведення Тижня математики та природничих наук висвітлити на веб-сайті гімназії.

4. химин Г.д..- заступнику директора з навчально-виховної роботи, продовжити контроль за підготовкою й проведенням предметних тижнів.

5. Класним керівникам надавати учням необхідну допомогу під час підготовки до предметних тижнів.

6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою

Директор                              З.М.Левицька